Op zaterdag 22 februari was er in Gent het BK voor de masters, gevolgd door het BK AC op zondag.

Bij het Belgisch Kampioenschap voor de masters op zaterdag stonden 8 AVLO-atleten aan de start. Als Nederlander maakte Pieter Verbeeck geen aanspraak op een Belgische titels, maar in de categorie M80 overklaste hij zowel op de 80m als de 200m zijn tegenstander. Geert De Borger (M65) haalde met een sprong van 2m30 een gouden plak in het polsstokspringen, Erwin Thibeau (M55) mocht tweemaal op het hoogste schavotje voor de 200m en de 400m en ook Birger Raa (M45) slaagde daarin met 2 titels op de 800m en de 1500m. Pieter Boelaert (M40) haalde een mooie 5de plaats op de 60m.

Bij de dames bracht Saskia Janssens (W50) een bronzen medaille mee van de 200m en een gouden exemplaar van het kogelstoten. Karen Van Hecke (W45) haalde tweemaal goud op de 60m en de 200m en Carolien Haegens (W45) tot slot liep naar een zeer nipte tweede plaats op de 1500m.

 

Op zondag namen vier atleten van AVLO deel aan het Belgisch Kampioenschap AC.

Ilias Thienpondt liep de 200m in een tijd van 22.86, wat hem een 12e plaats opleverde. In het kogelstoten behaalde Rian Van Den Branden een knappe 6e plaats met een worp van 15m40.

Bij het hoogspringen vrouwen stonden twee AVLO-atleten aan de start. Beide slaagden erin de finale te halen. Svea Van Laere sprong naar een zilveren medaille met een hoogte van 1m75, terwijl Noa Maes met 1m60 op de 8e plaats eindigde.

De volledige uitslagen zijn te raadplegen via: Uitslag BK masters Uitslag BK AC

Photo: Johnny De Ceulaerde